Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 29 Марта 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Олександр Щербина: «Війна лозунгів і технічних кандидатів. Ми бачили справжню війну»


12 июля 2019 08:30

«В Кременчуці відбувається масований інформаційно-психологічний вплив, коли спотворюється реальність та факти, підміняються поняття, щось подібне відбувалося в Криму напередодні зловісного референдуму».

Нещодавно бойовий офіцер, полковник з позивним «Пікет», легендарний комбат 17-го батальйону, заступник командира 57-ї бригади, оприлюднив вимоги від своїх бойових товаришів до кандидатів у депутати Верховної Ради України, які планують представляти інтереси кременчужан в парламенті. Що з цього вийшло та які ситуації найбільше розлютили військового, дізнавайтеся з відвертої розмови Сан Санича з журналістами.

- Олександре Олександровичу, чи відреагували кандидати у депутати на ваші вимоги?

- Відреагували звичайні люди абсолютно з усіх куточків України. Львів, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Хмельницький, Рівне, Одеса – це лише невеличка географія відлуння від тих, кому набридло все те, що відбувається не лише в Кременчуці, а й в Україні. Відреагували мої побратими, з якими ми пліч-о-пліч виконували бойові завдання. Сотні дзвінків та тисячі переглядів нашого звернення. Навіть з прифронтових територій надходили повідомлення. Всі телефонують і говорять лише одне: командир, ми з тобою. Таке враження, що ці прості вісім пунктів чомусь стали дорожньою картою не для кандидатів, а для виборців.

- Хтось із кандидатів намагався зв’язатися з вами?

- Так, і наразі в нас заплановані зустрічі з цими людьми. Але охочих, що виявили бажання поспілкуватися, на фоні тієї кількості зареєстрованих кандидатів виявилося зовсім небагато. Напевно, все ж прочитали звернення і самі зрозуміли, що більшості з них у Верховній Раді робити нічого. 

- Кого ви маєте на увазі, кажучи «в нас»?

- Діючих військових, ветеранів, учасників бойових дій, волонтерів. Тільки справжніх, а не тих, хто сам одного разу вирішив, що він має бодай якесь відношення до армії та збройних сил. Гастролерів і бродячих артистів в колі моїх знайомих немає. Запитання від тих, хто бачив війну на власні очі, навряд чи нагадуватимуть комусь теплу ванну.

- Ви згадали про захмарну кількість кандидатів, що думаєте про війну політичних клонів в Кременчуці?

- Війна лозунгів, війна технічних кандидатів. Ми бачили справжню війну, таку, що кожного разу боляче згадувати, як і усвідомлювати той факт, що вона триває й досі. На передовій хоч і страшно, але все просто: ти знаєш, де твій сусід ліворуч та праворуч і де твій ворог, і куди стріляти. За невеличкий проміжок часу опановуєш чудову здатність бачити людей наскрізь. Ті, хто зі зброєю в руках захищав територіальну цілісність України, зможуть захистити і вибір кременчужан. Ми добре знаємо, кому в цьому місті, як виявилось, закон не писаний, і чому з’явилися усі ці фейкові кандидати, хто їх фінансує і на кого вони працюють. Якщо регіонал Юрій Шаповалов (народний депутат – ред.) раптом вирішив, що вибори пройдуть за його сценарієм, де обмануті виборці голосуватимуть за підставних клоунів, а решту зробить підкуп і організована ним сітка, він дуже помиляється.

- Ви знаєте про сітку Шаповалова?

- Так ми знаємо про неї. Де вона збирається, її організаційний склад, яким чином відбуваються маніпуляції над виборцями і які інструкції отримують їхні координатори від своїх кураторів. Ці всі зібрання фіксуються на фото та відео. Мені болить, що одні втрачають друзів, захищаючи країну, а інші остаточно втратили гідність, захищаючи свої статки і корупційні потоки. В Кременчуці відбувається масований інформаційно-психологічний вплив, коли спотворюється реальність та факти, підміняються поняття, щось подібне відбувалося в Криму напередодні зловісного референдуму. Зараз ми готуємо ініціативні групи, які для початку проведуть роз’яснювальні бесіди з цими людьми, якщо не допоможе - будемо фіксувати факт передачі коштів чи інші порушення, затримувати цих осіб і передавати до поліції. 

- Як вам елементи передвиборчої агітації в нашому місті?

- Та нехай собі агітують. Політична агітація була, є і буде. Якщо вона не йде в розріз з діючим законодавством, не принижує інших кандидатів і не маніпулює свідомістю людей, то цілком може мати місце під час виборчого процесу. Щоправда, я не на жарт розлютився, коли минулого тижня місто закидали чорнухою, де спекулювали на темі Чорнобильської катастрофи. Люди, коли ви говорити про такі страшні речі як війна і Чорнобиль, запитайте, будь-ласка, тих, хто там був і бачив це на власні очі. Коли наступного разу вирішите витратити гроші на стотисячний тираж лайна, зверніться в якийсь благодійний фонд чи волонтерську організацію і запитайте: чи не потрібні вам часом зайвих триста-чотириста тисяч гривень, чи вистачає хворим медикаментів, чи достатньо укомплектовані наші бойові підрозділи, можливо потрібен новенький снайперський комплекс? Нещодавно, коли намагалися знайти можливість придбати чотири гумові покришки для забезпечення транспортних потреб батальйону, склалося таке враження, що ми запчастини для космічного корабля просимо. Небайдужі люди відгукнулися, допомогли.

- Чому ви не балотуєтесь?

- Я хронічно не можу миритися з будь-якими проявами несправедливості. Навряд чи, з моїм характером мені б вдалося одягти костюм і спокійно спостерігати за тим, що відбувається під куполом Верховної Ради. Довелося б карати зрадників і колабораціоністів прямо там, а я людина, яка довгий час звикла жити за законами воєнного часу (авт. сміється). Навіть зараз, тут у Кременчуці, діяльність окремих кандидатів більше нагадує спецоперації ворожих диверсійних груп, тому повсякчас доводиться боротися не лише за території, але й за розум та чистоту намірів наших громадян.

Нагадаємо, «Сітка» нардепа-тушки Шаповалова: агітаційна піраміда або ідеальна система підкупу виборців?

Правоохоронці проводять слідчі дії щодо введення виборців Кременчука в оману: наслідки – будуть.

Популісти і Шаповалов тільки роблять декларативні заяви по Біланівському ГЗК і брешуть, розповідають байки людям.

 

Марина Соловей

Фото зі сторінки у Фейсбуці

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться