Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

"Кременчуцька міська дитяча лікарня" зникне: в містах з населенням менше 300 тис осіб подібний медзаклад, як окрема юридична особа, не передбачений

25 травня 2023 08:30

У Кременчуцькому департаменті охорони здоров’я нам пояснили, що скорочення кількості лікарень в місті поки не передбачено, а об’єднання – проводитимуть поступово.

Нині діюча дитяча лікарня приєднається до лікарні «Кременчуцька», як новий структурний підрозділ. Тож у цьому році планується провести оптимізацію відділень лікарні, а значить, і кадрів.

«Кременчуцька газета» цього тижня особливу увагу приділила темі реформування закладів медицини міста. Ми писали, що скорочення лікарів у Кременчуцькому перинатальному центрі не відбулося, але жіночі консультації реорганізують, а Кременчуцький обласний онкологічний диспансер зникне і у місті з’явиться «Протипухлинний центр».

Про ці новації ми дізналися з планів розвитку лікарень, які їх керівники подали на затвердження до Міністерство охорони здоров’я. Попередньо, ці плани узгодила місцева та обласна влади.

«Тепер до 1 липня узгодження має відбутися в МОЗі», - заявив вчора, під час онлайн-брифінгу, начальник Полтавської облвійськадміністрації Дмитро Лунін.

Тим часом керманич галузі охорони здоров’я Полтавщини Віктор Лисак вже розповідав, що Кабмін оновив підходи до визначення госпітальних округів та впровадив сучасні підходи до формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

«Наша область - це один госпітальний округ. Робоча група щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу вже визначила надкластерні, кластерні, загальні й інші види закладів охорони здоров’я області, що входять до Спроможної мережі, відповідно до Постанови Кабміну», - каже В.Лисак і додає, що 2025 року ліжковий фонд Полтавського госпітального округу необхідно переглянути і зменшити загальну кількість ліжок, зменшити кількість стаціонарних закладів охорони здоров’я до 27, які матимуть близько 51 місця надання медичної допомоги.

Саме через реформування в області має залишитися один онкодиспансер, а зараз їх два – Полтавський та Кременчуцький.

«На сьогодні в Полтавському госпітальному окрузі створюється:

7 надкластерних закладів та/або об’єднань лікарень, що надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу населенню всієї області;

7 кластерних багатопрофільних та спеціалізованих лікарень та/або об’єднань;

12 загальних лікарень;

15 інших лікарень із переважно стаціонарними послугами загальної терапії.

Частина закладів поступово змінить свої функції виключно на хоспіси, будинки сестринського догляду», - каже В.Лисак.

У Кременчуцькому департаменті охорони здоров’я нам пояснили, що скорочення кількості лікарень в місті поки не передбачено, а об’єднання – проводитимуть поступово.

У Кременчуці не буде надкластерних закладів, а лише одна кластерна багатопрофільна лікарня «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» і загальні лікарні.

Так ось, в рамках реформи Кременчуцька міська дитяча лікарня, як юридична особа, зникне. Вона приєднається до лікарні «Кременчуцька», як структурний підрозділ.

У структурі Кременчуцької міської дитячої лікарні зараз в наявності стаціонар та консультативно-діагностичний центр. Стаціонар лікарні розрахований на 235 ліжок з цілодобовим перебуванням, із них 60 ліжок хірургічного профілю, 95 ліжок соматичного профілю, 60 ліжок інфекційного профілю та відділення для надання реабілітаційної допомоги на 20 ліжок. Кількість штатних посад по закладу 437 ставок.

В рамках реформування в містах з населенням менше 300 тис чол дитяча лікарня, як окрема юридична особа не передбачена. Тож у плані заходів у трирічній перспективі вже цього року реорганізація лікарні, шляхом приєднання до КНМП «ЛІЛ Кременчуцька», як кластерного закладу. Тож у цьому році планується провести оптимізацію відділень лікарні.

В плані розвитку лікарні зазначено, що в лікарні цього року планується покращення надання ендоскопічної медичної допомоги, придбання бронхоскопу, цифрового рентгенологічного апарату та пересувного рентгенологічного аппарату.

У 2024 році планується придбати стоматологічну установку та рентгенівську установку з С-аркою. У 2025 році - УЗД аппарат та санітарний транспорт.

Про плани інших лікарень ми повідомимо вас у найближчі дні у спеціальному великому матеріалі, який узагальнить питання розвитку медустанов міста.

Нагадаємо, Кременчуцький обласний онкологічний диспансер зникне: у місті з’явиться «Протипухлинний центр»

Скорочення лікарів у Кременчуцькому перинатальному центрі не відбулося, але жіночі консультації реорганізують і проведуть багато ремонтів

 

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися