Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 28 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчуцькі депутати наполягають аби «Полтаватеплоенерго» знизило тарифи на тепло для містян і дотримувалося мораторію Зеленського

10 січня 2023 21:00

Розбір польотів.

 

Група депутатів Кременчуцької міської ради ( Сергій Порчирян, Олександр Роженко, Олександр Плескун, Богдан Лазоренко, Олександр Яцина, Геннадій Іванян) наприкінці грудня 2022 року звернулася до мера Кременчука Віталія Малецького та секретаря міськради Юрія Гриценка з депутатським зверненням, в якому просила організувати термінову зустріч з уповноваженими представниками комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» для надання пояснень завищення тарифів для кременчужан, враховуючи дію мораторію на підвищення цін на енергоносії у період воєнного стану.

У зверненні депутати констатували, що отримують численні звернення від громадян міста, представників бізнесу щодо не обгрунованних сум у рахунках за тепло, які надходять за листопад.

Сьогодні така зустріч в мерії нарешті відбулася. Участь у неї взяли не лише депутати, а й керівники КП «Полтаватеплоенерго» - перший заступник директора Ігор Процай та комерційний директор Роман Кашин.

Вперше за багато – багато місяців до адмінбудинку покликали і журналістів, вхід яким було закрито через епідемію коронавірусу, а потім - з безпекових умов.

«Мабуть меру це на руку, бо так би нас не звали!»,- казали журналісти між собою.

І дійсно, на початку зустрічі керманич міста Віталій Малецький заявив, що постачальником тепла для більшості кременчужан на лівому березі в цьому опалювальному сезоні є обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго». Підприємство застосувало двоставковий тариф.

Як відомо двоставковий тариф розділяється на дві складові: умовно-змінна частина, умовно-постійна частина.

Умовно-змінна частина складається з витрат на паливо - природний газ та електроенергію і обліковується комерційними приладами обліку.

Постійна частина тарифу нараховується впродовж року, щомісяця рівними частинами. Це витрати підприємства на ремонтні роботи котелень та теплових мереж, оновлення обладнання, заробітну плату, податкові зобов’язання, амортизацію обладнання, розподіл газу, за який підприємство також сплачує щомісячно.

Для підприємства такий підхід до застосування тарифу дає змогу отримувати кошти для проведення робіт з підготовки теплового господарства до опалювального періоду.

«Полтаватеплоенерго» виставило свої тарифи за тепло та гарячу воду, які більші за ті, що діяли до цього опалювального сезону, поки працювала Кременчуцька ТЕЦ, яку розбомбили рашисти.

При цьому, Президент України Володимир Зеленський з 24 лютого 2022 року ввів мораторій на підвищення тарифів  і заборонив їх підвищувати під час війни.

«Тому «Полтаватеплоенерго» повинно знизити тарифи на тепло для кременчужан. Ви маєте виставляти рахунки за тарифами, які діяли в минулому опалювальному сезоні. Для цього КП "Полтаватеплоенерго" повинно звернутися до Полтавської обласної ради.

Підкреслюю, що кременчуцькі комунальні підприємства виконують розпорядження Президента, а обласні теплопостачальники використовують свої тарифи, які значно вищі, ніж ті, що були в Кременчуці минулого опалювального сезону.

Кременчуцька міська рада та керівники ОСББ категорично проти того щоб люди платили за тепло більше, ніж минулого опалювального сезону.

Якщо минулорічний тариф на тепло не покриває цьогорічних витрат, обласне комунальне підприємство повинно вимагати компенсації за свої витрати від держави та області»,-каже мер.

Віце-мер Кременчука, депутат Полтавської облради Іван Москалик зазначив, що КП "Полтаватеплоенерго" «прийшло» до Кременчука зі своїми тарифами, які вищі за ті, що в місті були до повномасштабного вторгнення росіян, але заступник міністра регіонального розвитку Наталя Хацянівська у відповідь на запит з кременчуцької мерії чітко відповіла, що хто б на яких територіях працювати не починав, незалежно від того, хто надає послугу, потрібно працювати за тими тарифами, які діяли до 24 лютого 2022 року.

Він не виключив, що за наполяганням депутатів, міська влада Кременчука буде відстоювати свої тарифи у судах.

«Перший бум звернень до влади почався, коли люди побачили суми у платіжках…Другий – коли рахунки виставили тим, хто не вмикав опалення. Проясніть нам ці ситуації»,- попросив віце-мер І.Москалик Ігоря Процая, який вже стояв на трибуні.

Він дуже ввічливо почав розповідати про історичну складову того, як КП "Полтаватеплоенерго" почало працювати у Кременчуці. Це сталося коли ворог розбив ТЕЦ і область почала робити все можливе аби забезпечити взимку місто теплом.

Від цього історичного екскурсу першим не втримався депутат Олександр Яцина і з його вуст на адресу виступаючого «полетіли» обвинувачення про те, що полтавчани «довго ковирялися у носі, затягували справу…».

«Прошу бути коректним!»,- поправив депутата І.Процай і зазначив, що готовий розповідати далі, але вже про тарифи.

«Ось так би і відразу»,- сказав у репліку О.Яцина.

І.Процай пояснив, що тарифи для КП «Полтаватеплоенерго» затвердили ще восени 2021 року, до введення мораторію.

«Він в 2021 році вступив в дію на всіх 6 локаціях, де ми працюємо. На момент введення тарифу, Кременчук ми не обслуговували. Потім почали це робити і при цьому ми посилаємося на діючі постанови Кабміну, яким регламентується наша діяльність»,- сказав І.Процай.

Він також повідомив, що підприємство надіслало до Києва листа з проханням надати пояснення як і за яким тарифом працювати – той, що затверджений облрадою і діє зараз, чи той що був у Кременчуці минулого року. Відповіді з Києва поки немає.

І.Процай запропонував всім разом звернутися до Кабміну, аби там внесли зміну в постанову і все б стало на своє місця, а різницю в тарифах підприємство б отримало з бюджету.

Але пропозицію депутати не почули, чи не захотіли почути. Вони пішли у наступ.

Так, депутат Олександр Плескун вважає, що перед застосуванням тарифу керівникам КП "Полтаватеплоенерго" потрібно було вивчити документальну базу, а потім застосовувати тариф: «Ви повинні застосовувати той тариф, який у нас був, а не свій!».

«Ви коли тариф для Полтави затверджували, то там 69 томів було – по кожному будинку, а для Кременчука такого не було….Раз такого немає, то вносьте зміни і перераховуйте платежі»,-заявив мер.

«Чому я маю лічильник у своєму кафе і не включав тепло, а мені виставили рахунок, нібито я користувався батареями?»,- запитав депутат Ющенко.

«Давайте розберемося з цим випадком!»,-сказав І.Процай.

«Тут по всім будинкам слід розбиратися»,-парирував депутат Микола Бокован.

«Ви порушуєте мораторій і незаконно застосовуєте тариф! В Законі чітко сказано про заборону підвищення тарифу, а ви прийшли зі своїм підпищенним тарифом в Кременчук»,-заявив головний юрист мерії, депутата міськради Валерій Мирошниченко.

«Давайте звернемося до міністерства за роз’ясненнями. Прийдуть роз’яснення і скажуть, що слід перерахувати тариф, то ми перерахуємо. Питання всім нам зрозуміле - Кабмін заборонив нам встановлювати різні тарифи. Давайте звертатися до Кабміну, вони внесуть зміни у постанову і тоді це будуть юридичні підстави нам змінювати тариф»,- дуже спокійно сказав І.Процай, але депутати Кременчуцької міськради вже наточили ножі.

«Ми переплачуємо вам безпідставно кошти»,- заявив депутат В.Мирошниченко.

«Тариф має бути меншим»,- підтримав загальними лозунгом колегу М.Бокован.

Не сидів осторонь обговорення і депутат Сергій Порчирян. Він запропонував застосовувати механізм відшкодування різниці тарифів з різних бюджетів, але понизити тариф до того, який був раніше.

«Так, колеги! Я вважаю, що механізм встановлення тарифу не затверджений, слід було зробити тариф, як у Полтаві по кожному будинку. Де побудинкові тарифи? Ви цього не зробили… Ви чините злодійські дії, ви шахраї вищого ґатунку! Чому раніше не приходили та не обговорювали тарифи? Люди за листопад отримали «сюрприз» в платіжках, що не знають платити чи ні ці захмарні суми… Ви маєте застосовувати старий наш тариф! 

Ось в п’ятницю буде сесія і ми винесемо питання, аби в рішенні, коли ми вам передавали обслуговування міста, було чітко прописано, що тариф ви маєте застосовувати старий!... Пропоную також створити робочу групу і вивчити питання та вирішити його позитивно. А поки кременчужани не будуть платити ваші надуті рахунки. Треба також направити заяву до правоохоронних органів на ваші дії»,- заявив депутат Олександр Роженко.

Його підтримали інші колеги і мер.

«В облраді винесіть рішення по тарифам по Кременчуку. Зараз кременчужани вам не мають платити. Вони мають йти до кас і казати – я плачу по тарифу 2022 року. Різницю з тарифу ви маєте отримувати з бюджету. Не з коштів населення!. До лютого 2022 року так і було, а зараз тариф зріс на 40-60%»,- сказав мер.

Далі депутати ще майже годину тиснули на керівників КП "Полтаватеплоенерго", але ті ввічливо заявляли, що працюють по Закону і аби вийти з ситуації пропонували різні виходи, які у підсумку впиралися в необхідність внесення змін у постанову Кабміном.

Зазначу, що поки депутати обговорювали питання, віце-мерка Ольга Усанова майже весь час «просиділа у телефоні».

Після півтори години засідання таки було вирішено створити робочу групу з числа представників КП "Полтаватеплоенерго", депутатів та опрацювати подальший алгоритм дій аби повернути місту старі тарифи.

«Нарешті перестали одне й те ж саме молоти в ступі»,- зраділи журналісти, але не тут то було.

«Я все ж таки не розумію, чому у вас єдиний тариф для всіх – і в Полтаві і в Кременчуці? У нас же різні умови отримання тепла»,-сказав секретар міськради Юрій Гриценко.

Роман Кашин пояснив це законодавчою вимогою, а далі почав казати про складову газу в тарифі і всім стало зрозуміло, що якби не мораторій і ті тарифи, які діють зараз і навколо яких суперечки, то сьогодні б тариф міг бути ще вищим.

«Давайте з цими розберемося. Ось керівники ОСББ ще хочуть виступити»,- сказав мер.

Ті не виключили, що подаватимуть до суду на КП "Полтаватеплоенерго".

«Так давайте на сесію 13 січня винесемо звернення до Кабміну, яке в четвер опрацює робоча група щодо ситуації з тарифами у Кременчуці, а також звернемося до поліції та прокуратури, а ще юрдепартамент мерії нехай підготує заяву до суду і вимагатиме на час розгляду справи зупинити використання підвищених тарифів»,- запропонував депутат О.Плескун. Колеги його підтримали.

Тож далі буде…

Нагадаємо, «Полтаватеплоенерго» коментує: як кременчужанам можна зменшити суму в платіжках? 

Мораторій на підвищення тарифів в Україні діє, але кременчужани сплачуватимуть за тепло більше: що споживачі побачать в платіжках

«Полтаватеплоенерго» коментує: як визначається кількість спожитої теплової енергії для житлових будинків, які не обладнані вузлом обліку? 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися