Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 3 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Ліцеї Кременчука, або 9-класники на роздоріжжі

 

1 березня 2020 09:00

Яке профільне навчання пропонують старшокласникам та як дошкільняті потрапити до школи.

У 2019-2020 навчальному році у Кременчуці працюють 10 ліцеїв, 5 гімназій, 2 навчально-виховні комплекси (КНВК) та 13 загальноосвітніх шкіл.

Як розповіла Кременчуцькій газеті головна спеціалістка департаменту освіти Кременчука Валентина Репецька, ліцей – це освітній заклад, де є профільне навчання, тобто 10-11 класи. А гімназії виконують такі ж функції, як і загальноосвітні школи, навчання в яких проводиться лише до 9-го класу.

Відповідно до рішення сесії міської ради «Про приведення у відповідність окремих комунальних закладів загальної середньої освіти до їх типів», від 24 квітня 2019 року із липня поточного року всі загальноосвітні школи (виняток – КНВК №2 та №15) матимуть статус гімназій.

Що пропонують кременчуцькі ліцеї

Днями у Міському палаці культури керівники ліцеїв міста презентували дев’ятикласникам свої заклади, аби учні мали змогу обрати профіль навчання відповідно до запропонованих напрямків.

Тож, наступного року навчання учнів 10-х класів відбуватиметься за такими профілями:

- Математичний (учбові заклади №4, 5, 6, 11, 17, 25, 30);

- Біолого-хімічний (учбові заклади №4, 11, 17, 30);

- Інформаційно-математичний (учбовий заклад №4);

- Інформаційно-технологічний (учбовий заклад №30);

- Українська філологія (учбові заклади №5, 6, 11, 17, 25, 30, КНВК№2);

- Іноземна філологія (учбові заклади №5, 6, 10, 11, 17, 25, 30);

- Історичний (учбові заклади №5, 6, 11, 17, 25, КНВК№2);

- Спортивний (учбовий заклад №21);

- Очна вечірня, заочна, дистанційна та екстернатна форми навчання (учбовий заклад №13).

Як розповіла нашій редакції директорка Кременчуцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – позашкільний навчальний заклад» №2, що на Ревівці, Юлія Цюпка, цього року вперше у нашому місті впроваджується мультипрофільний клас.

«У КНВК до цього профільні предмети не викладалися. Був технологічний напрямок, який учні обирали при Кременчуцькому міжшкільному навчально-виробничому комбінаті №2 (автошкола на Керченській, авт.), і для навчання на водіїв їздили на Молодіжний. З наступного ж навчального року вперше вводиться один профільний клас, але в ньому будуть дві динамічні групи за напрямками: українська філологія та історія. Діти разом відвідуватимуть базові предмети, а на профільні розходитимуться по різним аудиторіям», – говорить Цюпка.

Директор ліцею-інтернату №21 «Старт» Олександр Дєньга розповів, що очолюваний ним заклад має спортивний профіль. Тут діти і навчаються, і займаються легкою атлетикою, футболом, туризмом.

Цікавим явищем в освітньому процесі Кременчука є також ліцей №13 «Авіор». У ньому немає профілів, але пропонують різні форми навчання: очну вечірню, заочну, дистанційну та екстернат. За словами заступника директора з навчально-виховної роботи Олега Антіпова, у закладі впроваджують нову форму освіти – мережеву.

«Плануємо проводити уроки-вебінари та конференції», – розповів Антіпов.

Як старшокласникам потрапити до ліцею

Учні, які вступають до 10 класів, мають складати іспити. Про них, а також про умови прийому, можна дізнатися на сайтах ліцеїв.

Відповідно до «Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», заяви необхідно подати до 15 червня. Зарахування відбувається зазвичай шляхом конкурсу.

«Порядок вступу до закладу освіти та конкурсні завдання для вступних випробувань схвалюються педагогічною радою закладу освіти та затверджуються його керівником», – йдеться у документі.

Щоб стати першачками

Старшокласники мають право вибору навчального закладу відповідно до власних вподобань. А от відповідно до Закону України «Про освіту», до першого класу навчального закладу зараховують дітей, які проживають на закріпленій території обслуговування. Право обирати іншу школу не обмежується, однак зарахують до неї дитину, лише коли будуть вільні місця.

Необхідні документи для вступу до 1-го класу:

- заява одного з батьків;

- копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

- оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Для зарахування дітей з особливими потребами до інклюзивного чи спеціального класу необхідно додати до заяви висновок про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (чи витяг з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультаці).

Документи необхідно подавати з 2 березня до 29 травня.

До 1 червня включно зараховуються:

- діти, що мають право на першочергове зарахування (мешканці території обслуговування закладу);

- брати/сестри учнів закладу;

- діти працівників цього закладу освіти;

- випускники дитсадка, якщо такий є у складі школи.

А вже до 15 червня на вільні місця за результатами жеребкування зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу.

Нагадаємо, кременчуцькі батьки і досі не вдоволені розподілом шкіл на ліцеї і гімназії.

Батькам пояснили, чому в двох кременчуцьких школах все ж не буде 10-11-х класів.

На все місто залишиться 10 ліцеїв для учнів 1-11 класів, а інші школи будуть навчати до 9-ого классу.

Тетяна Красельникова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися