Кременчуцька газета
Четверг, 19 Вересня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Мільйон туди, мільйон сюди: скільки місто витрачає на медичні програми

11 квітня 2021 09:00

Чи вплинув коронавірус на фінансування.

Минулого року пандемія COVID-19 внесла суттєві зміни у всі сфери життя, зокрема і в медицину. Так, деякі медзаклади перепрофільовували для лікування хворих на коронавірус, скасовували планові операції та госпіталізацію. А на боротьбу з цією недугою виділяли додаткові кошти.

Третього лютого 2021 року під час засідання медичної ради керівник департаменту охорони здоров’я Максим Середа розповів, що, незважаючи на непередбачувані обставини, у 2020 році місцеві медичні програми, як і в попередні роки, «діяли, фінансувалися, працювали». У своїх матеріалах Кременчуцька газета неодноразово детально досліджувала кілька з них. Цього разу, як і минулого року, ми вирішили порівняти, скільки грошей на реалізацію цих програм витрачали раніше і скільки передбачено на 2021-й.

Які у Кременчуці діють та фінансуються медпрограми

1. «Доступна аптека»
Розроблена, аби частково відшкодовувати вартість лікарських засобів під час амбулаторного лікування. А також задля зменшення вартості медикаментів для населення, зокрема для соціально незахищених верств, за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.

2. «Охорона материнства та дитинства»
Передбачає послугу забезпечення безкоштовного ведення вагітності та пологів для місцевих породіль (після створення Кременчуцької ОТГ можуть скористатися і жительки сіл Потоки, Мала Кохнівка та Придніпрянське) та для мам із навколишніх населених пунктів.

3. «Стоп інфаркт»

Спрямована на діагностику та лікування серцево-судинних захворювань.

4. Харчування у лікарнях*

За ці кошти забезпечують дієтичними стравами кременчужан, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

* Міська цільова програма централізованого харчування пацієнтів закладів охорони здоров’я Кременчука

5. Житло для лікарів**

За рахунок коштів міського бюджету частково компенсують фактично сплачені лікарем-позичальником проценти за користування кредитом від «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» для будівництва (реконструкції) чи придбання житла.

6. Допомога онкохворим

Мешканців Кременчуцької ОТГ, які страждають на онкологічні та гематологічні захворювання, забезпечують препаратами на один повний курс хіміотерапії.

7. Розвиток кардіоцентру

У місті працюють над створенням кардіохірургічної служби та розвитком кардіологічного центру комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька».

8. Також 22 грудня 2020 року на засіданні сесії міської ради депутати затвердили Міську цільову програму запобігання поширенню коронавірусної хвороби на 2021 рік. Виділяють на неї 17 млн 276 тис 300 грн.

«Метою Програми є запобігання поширенню коронавірусної хвороби в місті Кременчук, надання своєчасної та якісної медичної допомоги у разі виявлення захворювання та створення соціального захисту для медичних працівників. Для досягнення поставленої мети необхідно виконати основне завдання, а саме підвищити рівень матеріально-технічного забезпечення комунальних некомерційних медичних підприємств міста Кременчука», – йдеться у пояснювальній записці до проєкту рішення.

На додачу у відповіді управління охорони здоров’я на наш запит назвали ще й такі програми, які не забезпечені фінансовим ресурсом: «Легка хода» – програма із запобігання та лікування захворювання на остеопороз та його ускладнення, а також програма щодо профілактики ротавірусної інфекції серед дітей Кременчука.

Як знайти інформацію про програми

Ознайомитися із програмами не так то й просто. Інформація розміщена на сайті міської ради: шукаємо вікно «Влада», там клікаємо на «Структурні підрозділи» і обираємо «Департамент охорони здоров’я». А далі йдемо у підрозділ «Паспорти бюджетних програм на 2021 рік по галузі охорона здоров’я».

А от щоб детально ознайомитися із положенням, метою та завданнями певної програми, необхідно на сайті міської ради в пошуковій системі, в розділі «Прийняті рішення міської ради» ввести назву програми. Так можна дізнатися, коли затвердили документ, які зміни вносили і чи продовжували розробку після закінчення терміну дії.

Мовою цифр

Під час засідання медичної ради третього лютого 2021 року керівник департаменту охорони здоров’я Максим Середа розповів, що за програмою «Доступна аптека» минулого року лікарські препарати на пільгових основах отримали 15 тис 198 кременчужан, відшкодовано понад 23 тис рецептів, середня вартість одного рецепту – 67 грн.

Звітував він і за іншими результатами за 2020 рік. Так, пологовими сертифікатами скористалися 1 тис 223 вагітні жінки.

Мамографію пройшли понад 3 тис 200 пацієнток.

У рамках програми «Лікування онкологічних та гематологічних захворювань» відшкодовано понад 800 рецептів, препарати отримали 377 хворих, середня вартість на одного хворого – понад 5 тис грн.

Завдяки «Стоп інфаркту» безкоштовно провели 90 коронографій та 50 стентувань.

Нагадаємо, звіт про виконання міських програм за 2020 рік.

Скільки коштів з міського бюджету йде на лікування кременчужан.

Чи економлять кошти породілля завдяки пологових сертифікатам.

Ургентних коронографій та стентувань щороку стає менше.

 

Тетяна Красельникова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися