Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 30 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Добрі справи Геннадія Музики: два мільйони гривень на міську дитячу лікарню

 

7 июля 2019 09:00

Нещодавно Кременчук сколихнула страшна трагедія: у міській дитячій лікарні помер хлопчик. За результатами службового розслідування міського управління здоров’я догани отримали шестеро лікарів. Завідувач відділення анестезіології та реанімації Юрій Авраменко написав заяву про звільнення. Як повідомив журналістам сам лікар, однією з причин такого вимушеного кроку є повна відсутність матеріально-технічної бази. Інакше кажучи, в лікарнях Кременчука не вистачає не лише кваліфікованих спеціалістів, а й медичного обладнання вкрай, необхідного для порятунку життів.

Місяць тому величезного суспільного резонансу набула новина про те, що Кременчуцьку міську дитячу лікарню залишив не просто професіонал, а справжнє світило медицини Юрій Авраменко. На особистій сторінці Геннадія Миколайовича Музики у Фейсбуці кілька сотень кременчужан висловилися на підтримку цього прекрасного лікаря. Багато людей, називаючи Авраменка медиком від Бога, дякували Юрію Григоровичу за порятунок своїх дітей, вимагаючи повернути лікаря. Як стало відомо редакції, невдовзі міська дитяча лікарня має отримати надважливу субвенцію з державного бюджету України. Грошову допомогу спрямують на придбання медичного обладнання та апаратури для відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Останнє стало можливим завдяки активній позиції і рішучому посередництву кандидата в депутати Верховної Ради України – Геннадія Миколайовича Музики. Саме йому вдалося знайти результативний компроміс між міською владою та народним депутатом Костянтином Жеваго.

Як відомо, раніше завдяки активній громадянській позиції Музики у Кременчук вже вдалося залучити понад шість з половиною мільйонів гривень. Відповідні кошти частково були виділені на придбання спеціалізованого обладнання для Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру. Незабаром розпочнеться довгоочікуваний ремонт у приміщеннях Кременчуцького обласного протитуберкульозного диспансеру, адже негайної заміни потребують вікна, двері, покрівля у коридорах. Також планують утеплити стіни, збудувати нові пішохідні доріжки і нарешті встановити пандус.

Не оминув господарським оком Геннадій Миколайович і Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури, де вкрай гостро стояла потреба капітального ремонту актової зали, зокрема придбання нових крісел. Естетичного оздоблення вимагають коридори першого та другого поверхів: час виніс вирок підлозі та вікнам старої будівлі коледжу.

Слід зазначити, що свій марафон добрих справ Геннадій Миколайович Музика розпочав задовго до виборів, а ситуація у дитячій лікарні просто вимагала термінового втручання. Адже коли йдеться про порятунок людського життя, будь-які політичні амбіції є недоречними. Не чекаючи, доки будуть озвучені офіційні версії слідства, заступник генерального директора компанії «АвтоКрАЗ» звернувся до народного депутата України Костянтина Жеваго з пропозицією негайно включити Кременчуцьку міську дитячу лікарню до переліку об’єктів, що будуть профінансовані за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Серед тих об’єктів, що вже отримали матеріальну допомогу завдяки зусиллям Геннадія Миколайовича Музики, заклади медицини та освіти, які безпосередньо не підпорядкуються чиновникам кременчуцької мерії. Утиски, переслідування та незаконні звільнення за політичних мотивів не дозволяли керівництву різноманітних закладів комунального підпорядкування звернутися за допомогою до людини, яка відкрито виступає із систематичною критикою діяльності міського голови Віталія Малецького та нардепа Юрія Шаповалова.

Як вдалося досягти домовленостей представникам різних політичних таборів, журналістам редакції розповів безпосередній ініціатор продуктивного діалогу, результатом якого невдовзі стане придбання надважливого медичного обладнання та апаратури.

- Геннадію Миколайовичу, як вдалося реалізувати ваш задум?

- Мені соромно, що в нашій країні і в нашому місті все завжди відбувається за таким сценарієм. Дуже прикро, що рушійною силою розвитку і якісних перетворень стають трагедії. Завдяки відвертому інтерв’ю Юрія Авраменка ми дізналися про справжні масштаби проблеми, яка охопила цілу галузь. Я завдячую його сміливості. Одразу після телефонної розмови з Юрієм Григоровичем я негайно зв’язався із депутатом Верховної Ради України Костянтином Жеваго і попросив посприяти включенню міської дитячої лікарні до переліку об’єктів, які будуть фінансуватися у 2019 році за рахунок субвенцій з державного бюджету.

- Але вам потрібен був лист від начальника управління охорони здоров’я?

- Так, і розуміючи, що без попереднього погодження з міським головою ми такого листа не отримаємо, я одразу ж зателефонував меру Малецькому.

- Що відповів міський голова?

- Спочатку були відмовки, потім він попросив дати йому кільки годин на роздуми. Чесно кажучи, не знаю, з ким і про що він радився, але коли перетелефонував, сказав, що начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа терміново готує відповідне звернення.

- Про що ви говорили з Юрієм Авраменком?

- Це була приватна розмова, тому деталі розкривати не буду. Юрій Григорович має бажання працювати, а зовсім скоро буде мати для цього всі необхідні умови. Зараз йому потрібен час на перепочинок. Ми ж маємо поважати його рішення.

- Чи вистачить коштів, передбачених субвенцією із державного бюджету?

- Йдеться про два мільйони гривень – сподіваюся, цих коштів буде достатньо. Якщо ні, я гарантую, що доведу цю справу до кінця. Будемо залучати меценатів, звертатися до різних благодійних фондів, робити все, щоб через брак фінансового забезпечення подібні ситуації ніколи не траплялися в майбутньому.

- Вам успішно вдалося організувати діалог між представниками різних політичних таборів...

- Коли йдеться про порятунок людських життів, не має бути жодних таборів, сторін чи угрупувань. Не потрібно брати час на роздуми про рейтинги, репутацію, політичні вподобання – достатньо просто робити все від тебе залежне, вчасно реагуючи на звернення про допомогу і прохання своїх підлеглих.

Клим Соколов

Політична реклама

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться