Кременчуцька газета
Вівторок, 23 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Національний спротив: кожен бажаючий може навчитися захищати Батьківщину і рідних

8 жовтня 2022 09:00

«Хочеш миру – готуйся до війни».

Якщо побачите у Кременчуці людей із дерев’яними чи страйкбольними автоматами, не дивуйтеся, це хлопці та дівчата готуються захищати свій рідний край і вчаться, як це правильно зробити. Зазначимо, у Кременчуцькому районі зареєстровано близько 3 десятків добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). А це – воєнізовані підрозділи, сформовані добровольцями, які проживають на території певної громади для її тероборони (не плутати з підрозділами Сил ТрО ЗСУ). То що ж це за формування і яке їхнє призначення, спробувала розібратися Кременчуцька газета.

Резерв і допомога ЗСУ

Т.в.о. командира ДФТГ-12 Ярослав Панаско розповідає, що ще з 2015 року у Кременчуці розпочалася підготовка та навчання цивільного населення. За його словами, багато з хлопців, які ще тоді пройшли вишколи, зараз виконують різні задачі на фронті.

«У березні 2022 року ми знову повернулися до активного навчання цивільного населення нашого міста. Основною метою тоді було організувати та підготувати хоча б мінімально цивільних нашого міста до оборони Кременчука», – ділиться Панаско.

Він розповів, що у кожного, хто приєднується до формування, своя мета – хтось прийшов за знаннями, хтось хоче долучитися до колективу, навчитися новому, вміти захищати себе і рідних.

«Хочеш миру – готуйся до війни», – цитує латинський крилатий вислів Панаско, який зробив своїм гаслом, – Все просто. Якщо ви хочете, щоб війна залишалася подалі від наших домів, потрібно до цього готуватися».

«ДФТГ– це основа системи національного спротиву держави. Залучені люди проходять підготовку за рахунок не держави, а органів територіальних громад, за рахунок простих громадян, бізнесу. Це є допомога ЗСУ – люди проходять навчання і можуть у будь-який момент зайняти місце військових. Якщо взяти державу в цілому, то це велика кількість ДФТГ. Це великий резерв, на цьому і базується національний спротив», – розповідає голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський.

Варто відмітити, на час воєнного стану ДФТГ за рішенням Головнокомандувача Збройних сил України можуть виконувати завдання поза межами території громади, де створено та діє ДФТГ, зокрема направлятись у зону воєнних (бойових) дій.

Хто може бути членом добровольчого формування тергромади?

Члени ДФТГ — це повнолітні громадяни України, які добровільно вступили до воєнізованих підрозділів під контролем ТрО ЗСУ для виконання завдань територіальної оборони своєї громади. Перед вступом вони проходять медичний, професійний, психологічний відбір та укладають контракт добровольця на три роки. Усі члени ДФТГ повинні перебувати на обліку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати).

«Я потрапив до ДФТГ за оголошенням в інтернеті в березні цього року. Вражає різноманіття людей різних професій, які відвідують наш вишкіл. Дуже корисною для себе вважаю тактичну медицину, яка знадобиться як у військовий, так і у мирний час. А ще вражає бажання людей підготуватися до зустрічі з кацапами», – розповідає кременчужанин Олександр.

Зазначимо, вишколи відвідують і чоловіки, і жінки.

«Я прийшла на вишколи у березні, прочитавши оголошення про тактичну підготовку цивільного населення. За цей час я отримала практичні навички з тактики ведення піхотної війни. Необхідною частиною підготовки є тактична медицина, практику з якої нам проводять наші інструктори. За 5 місяців, які займаюся на вишколах, я познайомилася із купою людей, які готові захищати свою землю від ворога. Для мене особисто ці тренування зараз–спосіб підготуватися фізично і морально до ситуацій, які можуть виникнути, доки триває війна», – ділиться кременчужанка Тетяна.

Чому можна навчитися

Зараз люди розуміють важливість знань і навичок, про які навіть не здогадувалися у мирний час. Так, наприклад, з початком повномасштабного вторгнення широко популярними у нашому місті стали тренінги із домедичної допомоги. А які вміння ще можуть знадобитися у нинішніх умовах, пояснюють інструктори ДФТГ.

«Ми навчаємо базовим знанням з тактичної медицини, як то зупинка кровотеч, загальна стабілізація пораненого, евакуація з поля бою… Моя основна задача як інструктора, дати інформацію, а найголовніше – на практиці відпрацювати основні моменти. Адже це потрібно через тіло пропустити. Я маю максимально навчити людей якимись зрозумілими підручними прикладами», – ділиться інструктор з тактичної медицини з позивним Дяшкін.

Він розповідає, що поранена людина дуже швидко втрачає кров, і якщо не накласти кровоспинний джгут (турнікет) вчасно, то це може мати фатальні наслідки. Тож, найперше, кожному необхідно вміти врятувати себе та надати допомогу ближньому.

Також одним із базових знань є піхотна тактика – це основа основ. І саме такі заняття проводить командир першого відділення з позивним Єгерь. Під його керівництвом можна відчути себе в умовах, наближених до бойових, коли над головою свистять кулі (на тренуваннях – страйкбольні) і необхідно дуже швидко, з холодним розумом приймати рішення, аби залишитися цілим і не підвести побратимів та досягти поставленої цілі.

«Піхотну тактику активно відпрацьовуємо на полігонах, інколи спільно з іншими ДФТГ», – пояснює Єгерь.

«Картографія – це така специфічна штука, вона потрібна при необхідності орієнтування на місцевості. Для прикладу, при здійсненні евакуації полями – це один із способів не заблукати, вийти кудись, адже противник контролюватиме дороги, а не кущі між населеними пунктами. Вже для військовослужбовців – це пересування на місцевості, коригування вогню та інше. А для цивільних – орієнтуватися на місцевості – корисна штука, коли не буде зв'язку стільникового, не буде можливості використовувати GPS. І при можливій евакуації знання карт і вміння ними користуватися дуже знадобляться», – ділиться інструктор з картографії, який просив називати його Богдан.

Він також вчить, як краще підібрати одяг для польових умов, аби не змерзнути і не перегрітися. Це принцип багатошаровості, де рятує термобілизна і фліски. А ще, як правильно рухатися у колоні, тримати і перезаряджати автомат, оточувати супротивника та вести вогонь по цілі – всі ці знання та ще багато інших у кременчужан є можливість опанувати.

Довідково

Як утворюються і комплектуються добровольчі формування територіальної громади під час брифінгу у квітня 2022 року розповів начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.
За його словами, для виконання завдань територіальної оброни у своїх межах, територіальні громади ініціюють утворення добровольчих формувань відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року №1449 «Про затвердження Положення про добровольчі формування територіальних громад» (далі – Положення).

Порядок утворення ДФТГ

1. Добровольче формування утворюється зборами ініціативної групи жителів тергромади (правомочні за участю не менше, як 5 осіб) збираються обов’язково за присутності командира військової частини Сил ТрО Збройних сил та уповноважених представників відповідного органу місцевого самоврядування (місцевої ради територіальної громади) (п. 8 Положення).

2. На зборах приймається рішення про утворення добровольчого формування та затверджується кандидат на посаду командира добровольчого формування. Це оформлюється протоколом зборів ініціативної групи, який складається у трьох примірниках (п. 9 Положення).

3. Один примірник зберігається у ініціативній групі. Два – передаються до органу місцевого самоврядування (місцевої ради), на території якого функціонуватиме таке добровольче формування, для погодження кандидата на посаду командира добровольчого формування (п. 10 Положення).

4. Орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо погодження кандидата на посаду командира добровольчого формування та надсилає командирові відповідної військової частини Сил ТрО ЗСУ (п. 10 Положення).

5. Командир військової частини Сил ТрО ЗСУ готує та надсилає документи для проходження спеціальної перевірки кандидата на посаду командира добровольчого формування у СБУ i Національній поліції (п. 11 Положення).

6. Після проходження спеціальної перевірки, командир військової частини Сил ТрО ЗСУ надсилає подання на призначення па посаду командира добровольчого формування Командувачу Сил ТрО ЗСУ (абзац 2 п. 11 Положення).

7. Командувач Сил ТрО ЗСУ призначає командира добровольчого формування за погодженням з Командувачем Сил спеціальних операцій ЗСУ (абзац 2 п. 11 Положення).

Тергромада в межах території відповідальності може утворювати декілька добровольчих формувань з урахуванням наявних ресурсних та людських можливостей (п. 13 Положення).

Комплектування ДФТГ

1. Особа, яка виявила бажання стати членом добровольчого формування, подає заяву на ім’я командира добровольчого формування (п. 16 Положення).

Членом ДФТГ може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку) і уклав контракт добровольця тероборони. До складу добровольчого формування не зараховується особа, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованої, або має дві і більше судимостей за скоєння умисних злочинів (п. 17 Положення).

2. Командир ДФТГ веде іменний список добровольчого формування.

Контракт добровольця тероборони укладається між командиром добровольчого формування та особою, яка подала заяву щодо членства в добровольчому формуванні. Такі особи укладають контракт добровольця тероборони строком на три роки. Форма контракту затверджується Міноборони (п. 21 Положення).

Облік громадян України, які уклали контракт добровольця тероборони, ведеться територіальним центром комплектування та соціальної підтримки за територіальним принципом (п. 22 Положення).

Нагадаємо, добровольці ДФТГ 12 отримали військові шеврони.

Члени добровольчого формування Кам’янопотоківської громади «Правобережжя №1» склали присягу.

«Воїни світла»: у Кременчуці сестрички записали патріотичне та надихаюче відео з добровольцями

Нагадаємо, Відчути себе героєм комп’ютерної гри: як кременчуцькі добровольці вчилися рятувати «нобелівських лауреатів»

 

На собі випробувала тренування в ДФТГ Тетяна Красельникова

Фото авторки та ДФТГ 12


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися