Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 2 Березня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Смертність пацієнтів в лікарнях Кременчука з року в рік тільки зростає

21 січня 2021 13:30

Сумна пальма «першості» по кількості померлих із року в рік належить лікарні «Кременчуцька».

Смертність пацієнтів в лікарнях Кременчука з року в рік тільки зростає. Про це свідчать данні офіційної статистики. Відповідні дані наша редакція отримала на свої запити до міського департаменту охорони здоров'я та лікарень міста.

За їхніми даними, в 2018 році в медзакладах Кременчука померло 702 пацієнта, у 2019 році - 709, а за 2020 рік - вже 971!

Проте цього року стрибок пов’язаний з захворюванням на коронавірус.

Сумна пальма «першості» по кількості померлих із року в рік належить лікарні «Кременчуцька» (яку створили шляхом об’єднання Третьої та Четвертої міських лікарень, а саме в Четвертій лікарні знаходилося інфекційне відділення).

Тож у 2020 році в лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» померло 445 осіб, проти 318 у 2019 році.

Як зазначає директор департаменту охорони здоров’я Максим Середа, збільшення відбулося за рахунок 86 померлих в інфекційному відділенні від COVID-19, а зростання на 21 випадок померлих в хірургічних відділеннях відбулося через госпіталізацію хворих у тяжкому стані з інших районів.

На другому місці - Перша міська лікарня ім. О.Богаєвського. В даному медзакладі в 2020 році кількість пацієнтів, яких лікарі не врятували, також збільшилася з 245 (у 2019 році) до 378 (у 2020-му).

«По цій лікарні зростання смертності сталося за рахунок 66 випадків від COVID-19, якого не було у 2019 році. На 58 випадків збільшилася смертність, яка сталася через пізнє звернення пацієнтів із захворюваннями системи кровообігу, а також в результаті новоутворень та хвороб органів травлення», - вважає М.Середа.

Він додає, що пізнє звернення пояснюється тим, що з квітня 2020 року Національно служба здоров’я України визнала Першу міську лікарню базовою для госпіталізації хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу та забезпечення їх цілодобовим наданням невідкладної медичної допомоги.

«Отже лікарня приймає хворих з прилеглих районів та областей, які поступають у важкому, а іноді й у занедбаному стані», - зазначив М.Середа.

На третьому місці - лікарня «Правобережна» (у народі - Друга міська лікарня). У 2019 році в ній померло 137 осіб, а в 2020 - 132. У цьому медзакладі ми бачимо зменшення чисельності померлих, але сама цифра залишається не маленькою.  І це пов'язано з об'єктивними причинами: наявність хоспісу, де останні дні доживають безнадійно хворі люди.

Четверте місце поділяють дитяча лікарня та лікарня «Придніпровська» (у народі - залізнична лікарня). У цих закладах минулоріч померло по 8 осіб.

Так, у дитячій лікарні у 2020 році померло 3 немовля віком до 1 місяця:

- дитина 8 діб - вроджена вада серця;

- дитина 27 діб - синдром Ноя-Лаксової;

- дитина 25 діб - токсичний епідермальний некроліз - тяжкий перебіг алергічного захворювання;

У 2020 році у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії померло 2 дитини до одного року: 2 та 6 місяців - через множинні вроджені вади розвитку.

Також померло три дитини у віці старше 1 року.

У лікарні «Придніпровська» у 2020 році спостерігається зростання померлих з 2 (за 2019 рік) до 8 – (за 2020 рік).

Це пов’язують з тим, що до цієї медустанови привозять на долікування хворих з інфекційного відділення та шпиталю при Першій міськлікарні, де лікують хворих на коронавірус.

Невідомо з яких причин у відповіді на наш запит відносно смертей у міських лікарнях немає статистики щодо померлих в пологовому будинку Кременчука.

Але ми знаємо щонайменше про дві трагічні історії зі смертями дитинок у цьому закладі.

Зазначимо, що багато кременчужан зростання смертності пацієнтів в лікарнях пов'язують не лише з пандемією коронавірусу, а й з урядовою медреформою. Адже раніше пацієнт міг відразу йти на безкоштовний прийом, наприклад, кардіолога, а тепер щоб до нього потрапити, необхідно спочатку відвідати сімейного лікаря, а вже потім - до вузькопрофільного фахівця. При цьому і до першого, і до другого лікаря необхідно записатися на прийом. Але іноді це зробити у короткий термін не завжди виходить. Ось пацієнти і відкладають візити до фахівців, а потім потрапляють в лікарню на «швидкій», однак не завжди їх можуть врятувати.

Нагадаємо, страшна статистика: лікарні Кременчука в 2018 році «втратили» більше 700 пацієнтів, а «лідер» - лікарня, якою керував Сичов.

У лікарнях Кременчука пацієнтів помирає все більше: рекорди «б'є» Друга міська лікарня.

Смертність пацієнтів в лікарнях Кременчука з року в рік тільки зростає: на обличчя результати медреформи?

«Мого Женечку в пологовому будинку вбили самовпевненість лікаря, котрий приймав пологи і недостатня увага до малюка медперсоналу»: розповідь про трагедію батька дитини.

Батько немовляти, яке померло у кременчуцькому пологовому, подає заяви до прокуратури і поліції.

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися