Кременчуцька газета
Четверг, 22 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Із засідками, вибухами та евакуацією: у Кременчуці цивільні «здавали залік» із військової підготовки

31 жовтня 2022 13:30

Діяти та приймати правильні рішення в стресових умовах допоможе регулярну практика, та відпрацювання базових маневрів у складі групи.

Із 1 жовтня у Кременчуці на базі ДФТГ 12 стартував місячний курс для цивільного населення з військової підготовки

За цей період учасники отримали базові знання з піхотної тактики, базові знання з тактичної медицини та основи безпечного поводження зі зброєю.

А вчора, 30 жовтня, група здавала свій «залік».

«Люди у першій частині відпрацьовували евакуацію, потім їх вивели на локацію, де вони пройшли бойовою групою (відпрацьовували бойове злагодження усередині групи). Основний момент – їм потрібно було реагувати на засідки , відповідно діяти», - розповідає нам т.в.о. командира ДФТГ 12 Ярослав Панаско.

Кременчуцька газета побувала на тренуванні. Варто відмітити, що учасники трималися досить злагоджено, реагували на вказівки командира та зауваження інструкторів. Як хлопці, так і дівчата виконували евакуацію умовно пораненого товариша. І швидко та обережно переміщувалися, враховуючи, що поряд постійно лунали вибухи навчальних гранат.

Зауважимо, на учасників «заліку» чекав і «сюрприз». Для відчуттів більш наближених до реальних, на них чекали засідки. Тож доводилося відстрілюватися - «бах-бах» - із навчальної дерев’яної зброї.

Учасники тренування-заліку поділилися з Кременчуцькою газетою своїми враженнями.

«По перше, нам дуже повезло з погодою, бо спочатку стояв дощ по прогнозу . Організація цього заходу дуже професійна і всі задіяні люди впоралися на відмінно . Дуже було цікаво і корисно опинитися в таких обставинах і на такій складній локаціі . В деяких моментах було важко але й в реальних умовах це все не легко....» - ділиться учасниця заліку Юлія.

« Я під враженням від заходу, що пройшов вчора під головуванням Добровольчого Формування Територіальної Громади м. Кременчук (ДФТГ 12). Але я під враженням не тільки від вчорашнього заходу, а від всього місячного курсу підготовки, який ми пройшли. Це були і теоретичні заняття, практичні по тактичній медицині, і, звісно, відтворення теоретичних навичок на практиці в різних умовах. Нас навчили основам військової справи, а саме: безпечно поводитися зі зброєю, розібрали формації, управління, пересування групами на відкритій рівнинній місцевості. Але під час заліку ми знаходились на горбкуватій місцевості, це умови трохи складніші, що дало змогу нам більш реально відчути бойову атмосферу. Чи важко було під час тренувань? Так, важко. Але ці знання та навички того варті однозначно. Кожен цивільний громадянин нашої прекрасної Держави має пройти такий вишкіл. Це наші нові реалії, до яких ми маємо пристосовуватись. Тому ідея ДФТГ 12 дуже актуальна і точна: «Хочеш миру - готуйся до війни».

Хочу подякувати Віталію «Дяшкіну» за базові знання та навички по тактичній медицині та Ярославу «Спрінтеру» за базові знання з піхотної тактики, які ми вдало відпрацювали на практиці. Та за круту атмосферу під час тренувань», - ділиться містянка Тетяна.

Учасників тренування добряче поганяли. Але такі практичні навчання точно не пройдуть безслідно.

 

«На етапі планування та пересування місцевістю командири та особовий склад взводу виконували усі необхідні дії  та приймали тактично вірні  рішення. Основні помилки були зроблені в стресовій ситуації під час безпосереднього контакту з ворогом, зважаючи на те що 100% взводу це люди цивільні, які прийшли на курс місяць тому та у стислий термін ( 4 теоретичних заняття та 4 практичних) показали себе досить непогано, а діяти та приймати правильні рішення в стресових умовах допоможе регулярну практика, та відпрацювання базових маневрів у складі групи» - резюмує Я.Панаско.

 

Бажаючі долучитися до навчання, можуть:

Зателефонувати (097)-910-60-14

Написати https://t.me/Kremenchuk_DFTG_12

Нагадаємо, Національний спротив: кожен бажаючий може навчитися захищати Батьківщину і рідних

Нагадаємо, добровольці ДФТГ 12 отримали військові шеврони.

Члени добровольчого формування Кам’янопотоківської громади «Правобережжя №1» склали присягу.

«Воїни світла»: у Кременчуці сестрички записали патріотичне та надихаюче відео з добровольцями

Нагадаємо, Відчути себе героєм комп’ютерної гри: як кременчуцькі добровольці вчилися рятувати «нобелівських лауреатів»

 

 

Тетяна Красельникова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися