
Якщо випадок не екстрений, диспетчер перенаправлятиме людину на первинну ланку медичної допомоги.
Нові правила виклику служби екстреної допомоги, введені Міністерством охорони здоров’я, можуть запрацювати вже із жовтня. Про це повідомив речник МОЗ Олександр Ябчанка.
Згідно з новими правилами, служба екстреної допомоги виїжджатиме лише на екстрені випадки, в інших випадках медичну домомогу людям надаватимуть лікарі “первинки”.
“На екстрені випадки гарантовано виїжджатиме бригада медичної допомоги. Ці правила деталізовані, щоб внести ясність і конкретику в роботу диспетчерів служби виклику екстреної медичної допомоги. Якщо диспетчер вагатиметься – екстрений випадок чи ні, тобто якщо ситуація непевна, то радше він відправлятиме бригаду. Якщо випадок таки не екстрений, то диспетчер перенаправлятиме цю людину на первинну ланку медичної допомоги. Проте якщо і тут пацієнт не отримує допомогу упродовж години, тоді диспетчер відправлятиме вільну машину», – каже Олександр Ябчанка.
Згідно з новими правилами швидку медичну допомогу слід викликати у випадках:
- втрати свідомості,
- судом;
- раптового розладу дихання;
- раптового болю в грудній клітці;
- гострого болю в черевній порожнині та поперековому відділі;
- головного болю, що супроводжується запамороченням або нудотою;
- порушення мовлення, слабкості у кінцівках, що виникли раптово;
- гіпо- та гіперглікемічної коми;
- гіпертермічного синдрому (при температурі тіла 39°С і вище та відсутності ефекту від прийнятих жарознижувальних лікарських засобів);
- значної зовнішньої кровотечі;
- ознак внутрішньої кровотечі;
- ознак гострого отруєння;
- порушення перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча інше);
- анафілактичної реакції, спричиненої різними чинниками;
- укусів змій та павуків;
- травм, які загрожують життю;
- нещасних випадків будь-якого характеру;
- теплового удару і переохолодження, які загрожують життю;
- асфіксії всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, удушення);
- надзвичайних ситуацій будь-якого характеру;
- гострих психічних розладів (з поведінкою, небезпечною для життя пацієнта (постраждалого) та/або людей поруч);
- інших станів, які загрожують життю та здоров’ю людини;
- до дітей віком до двох років.
У інших випадках необхідно буде звертатись до лікаря первинної ланки медичної допомоги.
Нові правила, за словами Олександра Ябчанки, мали б запрацювати вже з жовтня цього року.
Нагадаємо, до кого «швидка» на виклик може не приїхати.
За матеріалами МОЗ




























































