Історії небайдужих кременчуцьких дітей, які власним прикладом та творчими зусиллями наближають українську Перемогу.
Щорічно, 1 червня, традиційно відзначається Міжнародний день захисту дітей. І вже другий рік поспіль в Україні постає гостре питання їхнього захисту: не лише від соціальних факторів, а й від ворожих ракет, дронів, наслідків «прильотів». За цей час це питання набуло дещо іншого сенсу. Адже тепер, у першу чергу, ми хвилюємося не про те, поснідала чи пообідала дитина, а де перебуває під час повітряної тривоги, чи здобуде достатні знання при дистанційному навчання, чи отримає повноцінний розвиток в обмеженому соціумі. Але навіть у таких умовах є дітки, які не тільки намагаються навчатися і розвиватися у воєнних умовах, а й допомагають військовим. «Кременчуцька газета» зібрала декілька унікальних історій про дітей, які завдяки своїм здібностям збирають тисячі гривень на потреби Збройних сил України.
Дівчатка з патріотичними мріями
Про школярок колегіуму №25, дівчаток Марію Писаренко та Маргаріту Абраменко, ми писали на нашому сайті ще взимку. Тоді вони перший раз взяли музичну колонку, стали біля Новоіванівського ринку та заспівали українські пісні. Того зимового дня юні виконавиці за півтори години зібрали 16 тис 45 грн.
«Ми на рукавичках Марійці обрізали пальчики, щоб їй було не холодно шукати на телефоні мінусовки та тримати мікрофон», - розповідає Наталя, матуся Марії.
Далі вона зателефонувала діджею Пробасу та дізналася, що він допомагає волонтеру Віталію Смірнову збирати кошти на 2 дрони. Тож зароблені дівчат кошти передали на цей напрямок.
Після другого концерту школярки передали близько 20 тис грн на автомобіль для ЗСУ. Третій раз – 4 тис 500 грн - на тепловізор. Нещодавно 12 тис 537 грн вони зібрали на допомогу військовому, який навчався у Вищому професійному училищі №7.
За словами Наталії, з початку повномасштабного вторгнення донька донатила на ЗСУ з власних збережень по 50 та по 100 грн. А оскільки з самого малечку займається вокалом, мама запропонувала їй та її подрузі Маргаріті спробувати збирати кошти власним талантом. Таким чином, дівчата провели уже 12 вуличних концертів.
«Вони знають, що співатимуть, хочуть це робити і ставляться до всього, як до роботи, адже розуміють, наскільки це важливо», - коментує мама.
Приємним бонусом дівчаткам стало перше визнання їх волонтерської діяльності - подяки від Кременчуцької районної військової адміністрації.
Спочатку вони у дуеті виконували 3-4 пісень, а зараз у їхньому репертуарі близько 10 актуальних пісень: «Гей соколи», «Жовте поле - синє небо», «Козацькому роду», «Ой у лузі червона калина», «Хай буде весна», «Тому, що я Україна», «Незламна» та багато інших. Також готують і нові: «Дике поле» (пісню співає відомий виконавець Ярмак) та «Про Україну».
Зауважимо, що Марійка займалася вокалом з індивідуальним репетитором ще до школи. З першого класу дівчини відвідує гурток «Сонячне сяйво» у клубі ОДЮК «Метеор». Марійка мріє і в майбутньому допомагати оточуючим, тож планує опанувати професію лікаря-кардіолога.
Проте про їх спільні плани продовження музичної кар’єри розповідає її подружка – Маргаріта.
«Я мрію стати співачкою разом Марією. Вона також не проти. Також думала про професію письменниці», - коментує вона.
Дівчинка займається вокалом близько 4-х років у цьому ж музичному гуртку.
«Ідея виникла запитанням: чим ми можемо допомогти нашим воїнам? Тепер же ми знаємо, на що збираємо: ми домовляємося або з Пробасом, або іншим волонтерами, дивимося у соцмережах, на що вони збирають і допомагаємо дозбирати. Готові це робити у будь-який момент», - коментує вокаліста.
Також Маргаріта ділиться, що співати на вулиці спершу було трішки страшно, але вони знали, що тим, хто на передовій, дуже потрібна допомога.
Не втратити талант навіть після вимушеного переїзду
Близько місяця тому Маргаріта та Марія співали у сквері ім. О.Бабаєва. Того дня до них на велосипеді під’їхав хлопчина, почав їм аплодувати. Пізніше підійшли його батьки. З’ясувалося, що цей хлопчик – Олександр Ярошенко - також професійно займається вокалом та попросився заспівати разом з дівчатами.
Після цього юнак співом почав сольно допомагати ЗСУ. Так, за три з половиною дні вуличних виступів йому вдалося зібрати понад 7 тис 659 грн. Далі за ці кошти через місцевого волонтера Артема Марченка придбали 400 аерозолів від комарів для 77-ої, 52-ої, 92-ої та 55-ої бригад військової частини А0693 ЗСУ. На своїх концертах Олександр виконує пісні з власного репертуару: «Не ображайте землю» (перекладена з російської на українську мову місцевим кременчуцьким поетом), «Ми разом», «Світить сонечко», «100% щастя», «Ой у лузі червона калина» (повна версію пісні Січових стрільців).
Торік, влітку, на благодійному концерті, що проходив на пл. Незалежності, хлопчик за власні заощадження придбав 2 картини (за 750 та 1 тис 100 грн). Також брав активну участь у благодійних концертах від шоу-гурту «Молодість»: у Кременчуці та Градизьку.
Звернемо увагу, що Саша разом з батьками у березні минулого року переїхав до нашого міста з Харкова. Родина мешкала в Індустріальному районі міста.
«Коли ми почули, як наш будинок просто почав хилитатися від вражого «прильоту», прийняли рішення їхати. Спершу близько місяця були у Харківській області, згодом переїхали на Полтавщину, недалеко від жінчиної рідні», - розповідає Костянтин, тато хлопця.
З того часу юнак продовжує займатися дистанційно у Харківській гімназії №163 та відвідує репетиції у шоу-гурті «Молодість». За цей час з сольною програмою він побував на пісенному фестивалі у Болгарії. А ще планує стати учасником музичного фестивалю у Греції. І, звісно, не припиняти свої багатогодинні виступи.
До речі, зараз у Кременчуці він займається у репетиторки Вікторії Олександрівни, яка раніше займалася вокалом у тієї ж вчительки з Харкова, що і Олександр.
«Коли ми з чоловіком вмикали музичні канали, він активно підспівував, та і взагалі з самого малечку був голосистим. Згодом ми звернулися до репетитора. Спершу він співав у парі, а далі нам порадили вчити його соло», - розповідає Наталя, мама Сашка, яка також займалася в дитинстві музикою.
Більшість грамот талановитого юнака залишилися у рідному Харкові. Проте вже після переїзду він отримав чергову подяку від «Молодості» за збір коштів для ЗСУ.
«Під час Новорічного концерту ще у Харкові до нас приїздила заступниця мера Терехова (Ігор Терехов – мер Харкова, ред.). Вона підтанцьовувала під мій виступ. Це мені чи не найбільше сподобалося з мого пісенного досвіду. Як і розуміння власної допомоги для найближчої української Перемоги», - підсумовує Саша та додає, що колись в нього було бажання політати на українській «Мрії».
Ми ж віримо, що усі мрії українських дітлахів втіляться в життя зовсім скоро. Адже, як бачимо, що для реалізації власних бажань ентузіазму їм не позичати!
Нагадаємо, У Кременчуці під час війни маленькі чарівники роблять великі справи
Ліна Романченко
Фото з архівів родин Марії, Маргаріти та Олександра