Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 17 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У питанні гуртожитка кременчуцького УТОСУ задіюватимуть прокуратуру

 

22 січня 2020 18:00

Також заплановане виїзне робоче засідання до гуртожитку. 

Сьогодні у Кременчуцькій мерії проводили засідання робочої групи, на якій розглядали ситуацію із гуртожитком, що належить Українському товариству сліпих (УТОСу) по вулиці Майора Борищака,25 (кол. Цюрюпи). Цей гуртожиток хочуть забрати під забудову і аби забезпечити мешканців помешканням, нині діючий будинок хочуть забрати у комунальну власність.

Як стало відомо, незрозуміла ситуація тягнеться з 2001 року, коли було створено земельний акт на користування земельною ділянкою. Власником об’єкта гуртожитку та території є Всеукраїнська організація інвалідів УТОС». Однак фактично  земельна ділянка була у користуванні Кременчуцького УТОСу. Далі тут час від часу з’являлися і мінялися інвестори, які обіцяли на даному місці побудувати нове приміщення і оформити квартири громадянам з інвалідністю та їх родинам. Однак як виявилося, мешканців годували обіцянками, а ситуація не змінювалася упродовж багатьох років. Загалом станом на 2007 рік 16 громадян перебували на квартирному обліку. Як повідомив член УТОСу, Дмитро Матвєєв, у тому ж році інвестори пропонували цим 4 родинам переїхати у трикімнатну квартиру, попередньо доплативши по 40 тис грн. з кожної родини. Однак таких можливостей у них не було. І вони залишалися у гуртожитку, де ремонт проводився аж у 80-х роках.

На комісії зачитали звернення мера міста В.Малецького, написаного у грудні 2019 року до Центрального УТОСу, у якому наводилися аргументи про те, що приміщення гуртожитку разом із земельною ділянкою варто передати на баланс міста – до комунальної власності. Однак у відповіді представник центрального УТОСУ наголосив на конфлікті інтересів та прохав до справи долучити перевірку з Національного агентства протидії злочинності (НАЗК) та прокуратурою. Як зазначили члени робочої групи, чіткої відповіді на дозвіл не прозвучало.

Депутат Оксана Піддубна зачитала звернення керівника учбового центру УТОСу Юрія Грішина із запитанням, яка кількість громадян знаходилася на квартирному обліку, яка там була кількість жилих квартир у приміщенні, хто сплачував комунальні послуги, чому упродовж 10 років органами місцевого самоврядування не вирішені питання щодо розселення громадян у гуртожиток по вулиці Бутиріна, скільки з 2014 р гуртожитків комунальної власності було розселено.

«Скоріше за все, довкола приміщення та громадян хтось грає подвійну гру», - зауважив депутат Костянтин Терещенко.

«Людьми маніпулювали упродовж 15 років. Дійшло до того, що туди почали заселяти громадян, які до цього не мають ніякого відношення. Доки ми намагаємося посадити за стіл переговорів усіх власників гуртожитку, є інформація, що дехто продовжує далі ходити по підприємствах і домовлятися про нове інвестування. Але тут важливо єдине – дати громадянам обіцяне та законне житло», - сказав депутат Денис Терещенко.

Далі почали з’ясовувати: хто із інвесторів обіцяв тут побудувати нове приміщення. Ірина Безверха повідомила про те, що у 2007 році розроблявся проект цільового призначення будівлі. А хто ж саме був з інвесторів і куди вони поділися – лишається за сімома замками.

Робоча група надала начальнику юридичного департаменту міськради Валерію Мірошніченку написати звернення до місцевої прокуратури, щоб достовірно розібратися у ситуації. Оксана Піддубна запропонувала також знайти та перевірити самих інвесторів.

А доки усе перевірятимуть, стало відомо, що у 2017 році члени УТОСу їздили до центрального офісу із проханням дозволити проводити на місці забудову, однак їх відмовили і сказали, щоб продовжували собі далі спокійно мешкати у гуртожитку.

«Однак жити з такими умовами на один туалет, один душ, одну кухню, без ремонту, а інколи навіть без опалення – це, м’яко кажучи, не просто. Були випадки, коли декілька днів опалювального сезону у нас було холодно, тому що нам повідомляли, що через декілька родин опалення не включать», - розповіли мешканці гуртожитка.

Також громадяни сидять практично без роботи, адже їх робота можлива за умов, коли не потрібно опалювати робочі цехи. Декого, після звернення до влади та прохання втрутитися у ситуацію, звільнили навіть із посади, де вони отримували по декілька тисяч гривень.

Наприкінці засідання вирішили  провести робоче виїзне засідання у гуртожиток 12 лютого о 13.30. А доки чекають усіх відповідей – питання так і лишається відкритим – чи отримають мешканці собі домівки офіційно, коли приміщення перейде у комунальну власність?

Нагадаємо: Гуртожиток УТОСу у Кременчуці залишається каменем спотикання - вирішення питання перенесли на наступний рік.

У мерії Кременчука чекають представників керівництва УТОСу чи інвестора, що збирається зводити багатоповерхівку в центрі міста.

Земельна ділянка УТОСу в Кременчуці стала каменем спотикання.

 

 

Ліна Романченко

фото Олександр Попенко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися