Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Каденція Малецького: місто суцільно недороблених справ і безлічі обіцянок

 

22 жовтня 2020 08:30

Як градоначальник виконав свій план, з яким ішов на місцеві вибори-2015.

Закінчується п’ятирічна каденція міського голови Кременчука Віталія Малецького. За цей час ми побачили як добрі справи, на яких гучно піарилася чинна міська влада, так і кримінальні провадження, що й досі розслідуються через дії керманичів. Звісно, про кримінальні справи вам не розкажуть у сюжетах комунальної телекомпанії, яку в народі так і називають: «Агіт-ТБ Малецького». І яка на свою роботу витрачає мільйони з місцевої казни. Не побачите ви таких матеріалів і на шпальтах комунальної газети «Кременчуцькі новини», на яку цього року виділили з бюджету 9 млн грн, і яка щотижня виходить накладом у понад 40 тисяч екземплярів. Крім цього, ще є провладна газета «Автограф», яка зараз видається накладом під 100 тис екземплярів і поливає брудом політичних опонентів мера Малецького.

А якщо про такі факти хтось і повідомить, то це буде подано «під особливим соусом». Так, як потрібно меру, але не є правдою.

Сьогодні і ми вирішили, що не будемо детально писати про те, як керманичі міста на чолі з Малецьким, порушуючи закони, лагодили дороги та закуповували втридорога техніку, ремонтували Крюківський міст та, розправляючись із неугодними, витрачали такі необхідні казні сотні тисяч гривень з міського бюджету. Про це ми вас поінформуємо іншим разом. А сьогодні хочемо нагадати про обіцянки Малецького, з якими він ішов на минулі місцеві вибори. І побачимо, які з них виконав.

Кременчук так і не став найкращім містом – і ось чому 

У 2015 році свій план роботи кандидат в мери міста Віталій Малецький так і назвав: «План Малецького». А навіщо соромитися самореклами? Тож саме у цьому плані тодішній кандидат озвучив свої кілька десятків кроків, які, на його думку, міський голова має зробити, щоб Кременчук став найкращим містом на землі. Проте чи вдалося Кременчуку досягти таких результатів?

Тут варто нагадати, що мер і його команда двічі презентували наше місто на національному конкурсі «Молодіжна столиця України», однак програвали. А ось де є чим похизуватися, так це в новорічних перегонах: Кременчук двічі ставав найкращим на всеукраїнському конкурсі міських ялинок. Однак ціна такої перемоги аж занадто висока: для цього з бюджету міста витратили мільйони. Так у 2017 році на новорічні прикраси та ілюмінацію просили 5 млн грн. Наступного року на «доприкрашання» витратили в межах 1 млн 500 тис грн, а далі ще і ще...

За час каденції Малецького містяни лише чули пропагандистські висловлювання щодо вирішення питання аварійного Крюківського мосту та побудови нового через Дніпро. Але і цей пункт програми мера завис у повітрі і не дійшов до остаточної крапки – все залишилося на рівні планів, протоколів про наміри тощо.

Не менш важливий – пункт про екологічну безпеку кременчужан, які постійно скаржаться на забруднене повітря. Проте навіть за п’ять років ситуація не змінилася. Так, за підсумками І півріччя 2020 року Горішні Плавні продовжують лідирувати серед найчистіших промислових міст України, Кременчук же – у ТОПі найбільш забруднених.

Варто відзначити, що підприємства-забруднювачі – такі, як «Укртатнафта», Кременчуцька ТЕЦ і кілька інших – контролює олігарх Ігор Коломойський. А Малецький зараз здружився із партією «За майбутнє», яку також асоціюють з Коломойським. Тому міському голові явно не з руки псувати відносини з олігархом через питання екології та роботи контрольованих ним у Кременчуці підприємств. А отже, наше місто і далі буде займати ганебні місця в рейтингу найбрудніших міст країни. І поки при владі залишається Малецький, екологічна ситуація у Кременчуці, схоже, не зміниться, а буде тільки погіршуватися.

Малецький також став мером, при якому «поховали» міську комунальну стоматологію, а також ввели низку «покращень» у міській медицині, з якими не погоджуються городяни. Серед них і переїзд вузькопрофільних лікарів із поліклініки на вул. Івана Мазепи (колишня вул. Бутиріна) у приміщення на набережній Дніпра. Тепер, наприклад, хворі на милицях мають від зупинки громадського транспорту мандрувати до нового, не надто зручного місця розташування лікарів.

У пункті програми про створення Муніципальної варти можна ставити і плюс, і мінус. Так, комунальні охоронці таки з’явилися і спочатку охороняли самого мера та наближених до нього осіб. Потім міський голова найняв особистого охоронця. А ось обіцянка, буцімто нова комунальна структура сама зароблятиме гроші на своє утримання, очільником міста не виконано: комунальне підприємство «Муніципальна варта» постійно отримує дотації з міського бюджету.

Зовсім не склалось у Малецького з пунктом його програми про створення у нашому місті Індустріального парку. Ще будучи кандидатом на посаду міського голови, Віталій Олексійович описував ідею створення 3-4 тисяч нових робочих місць і залучення інвестицій.

«Також це додатково мільйони гривень до міського бюджету, вдосконалення інфраструктури та логістики», – цитуємо його план.

Натомість цей проєкт у Кременчуці успішно поховали. У цьому є щось символічне, адже одну частину теоретично відведених під нього земель передали під Свіштовське кладовище, іншу – віддали в оренду. Сам Індустріальний парк зник зі стратегічно-економічного плану Кременчука.

Правди заради слід зазначити, частина пунктів програми мера дійсно виконується. Але якою ціною? Наприклад, пункт про покращення і модернізацію систем освітлення міських вулиць, дворів та прибудинкових територій у Кременчуці. Зокрема встановлення нових світильників на вул. Соборній. Спочатку поставили та підключили 10 електроопор. Це обійшлося міській казні майже у 1 млн 300 грн. Це понад 120 тис за одну!

Дійсно жирну-жирну галочку можна поставити у пункті щодо проведення міських суботників. Їх мер Малецький використовує, як гарний піар. За день двори Кременчука ставали фіолетовими. Потім гранатовими. Політичні вподобання стають окрасою лавочок і цоколів багатоповерхівок. А також темою обговорення у соцмережах. Адже іноді суботники проводили під дощем і, звісно, про яку якість фарбування тут може йтися? А ось цього року меру з суботниками не пощастило. Через карантин їх просто не проводили.

Обіцяв Малецький також реконструювати та вдосконалити міську систему водопостачання і водовідведення.

«Кременчук питиме чисту воду!» – гучно заявляв він.

Було серед обіцянок і проведення геологічної розвідки водоносних горизонтів для встановлення бюветів як альтернативного додаткового водопостачання. Ну і де ті бювети? Це питання, яким можуть поцікавитися у градоначальника мешканці нашого міста.

На завершення його каденції маємо зовсім протилежне. Грошей, які щорічно передбачаються у міському бюджеті на оновлення водної мережі – мізер порівняно з кількістю повністю зношених труб. Із очисних споруд подають воду, яка відповідає нормам. Однак, проходячи через водогін, вона забруднюється повторно. Тож не дивно, що час від часу місцеві депутати звинувачують мера і його команду в нераціональному використанні бюджетних коштів. Мовляв, на замінах труб піару не зробиш. А ось на вимощуванні тротуарів плиткою і облаштуванні (де треба і де не треба) клумб міська влада піаритися дуже полюбляє.

Не виконав міський голова Кременчука й обіцянку, що давав школярам. Тоді, у 2014 році, Малецький акцентував увагу на тому, що за кошти міського бюджету придбають електронні підручники.

«Кожен школяр не повинен щоденно носити кілька кілограмів паперових підручників», – писав мер у своїй програмі.

Окрім того, він переконував, що школи та школярі не повинні страждати від недбалості чиновників із міністерств, які невчасно забезпечують їх книгами. Шкода, що градоначальник дуже швидко забув свої слова. І коли в місті реально виникла проблема із забезпеченням учнів підручниками, і у керманича просили допомоги, він зробив вигляд, що нічого не відбувається. Натомість майже рік деякі кременчуцькі школярі навчалися зовсім без книжок. Це було зо два роки тому. А електронних підручників і досі немає.

Обіцяв Малецький і реконструкцію міського сміттєзвалища для утилізації твердих побутових відходів. Натомість на Деївському звалищі працює славнозвісне ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук». Йдеться про те, що бюджети інших міст України отримають чималі кошти від підприємств, які переробляють сміття. Однак у Кременчуці шляхом хитромудрих домовленостей ці кошти надходять незрозуміло до чиїх кишень.

Адже на території Деївки «Кліар Енерджі-Кременчук» видобуває біогаз, який утворюється внаслідок гниття твердих побутових відходів. Їх саме сюди звозить комунальне підприємство КАТП–1628. Від видобутку місто мало б отримувати мільйонні річні прибутки.

Натомість казна поповнюється у межах сотні тисяч гривень. Навіть у суді розглядаються справи щодо ситуації на Деївському звалищі.

«Досить комерційним фармацевтам наживатися на людських стражданнях!», – заявляв у своєму плані наш градоначальник і обіцяв відкрити в усіх лікарнях міста комунальні аптеки з низькими цінами на препарати.

Дещо з цього пункту виконано, але у цих закладах не вистачає звичайних ліків. Проте такі аптеки є лише в тих районах, де є лікарні. І містяни буквально волають про необхідність аптечних пунктів.

А там де аптека у віддаленому мікрорайоні відкрилася, то вже і закрилася. Так сталося на Ревівці. Лише нещодавно у відремонтованому приміщенні ревівської амбулаторії (вул. Кооперативна, 19) запрацювала комунальна аптека. Тоді Малецький відкрив її, випивши чарку, яку йому піднесли роми, та вклонився публіці за вихваляння його роботи. Очільник міста навіть придбав там вітаміни.

Згодом депутат від мікрорайону Денис Терещенко попросив аптеку закрити, бо в ній немає елементарних ліків.

Будучи кандидатом на посаду міського голови, Малецький обіцяв ввести муніципальні доплати медикам, педагогам, працівникам бюджетної сфери. Він переймався, що невеликі зарплати ставлять людей на межу виживання. Однак віз і нині там. У цих спеціалістів є премії, є виплати за інтенсивність тощо. А ось муніципальних надбавок – немає. Хоча їх мали би виплачувати окремо від зарплати.

Не виконав мер і обіцянку щодо впровадження програми енергозабезпечення у житлових будинках. Тут майбутній очільник міста обіцяв городянам відмову від централізованого опалення і перехід на побудинкові міні-котельні на альтернативних видах палива. А головне запевняв, що буде реальне (а не на папері) зниження тарифів на теплопостачання. Ну ситуація з міні-котельнями, як то кажуть, без коментарів. Їх просто немає. А тим часом Раківка чекає на нові котельні вже не перший рік.

Підтримка нужденних з боку міста – це теж обіцянка Малецького. Не можна сказати, що він її не виконує. Однак, щоб отримати матеріальну допомогу (найчастіше це сума від 500 до 1 тис грн), потрібно надати купу довідок, дочекатися перевірки. Цей процес нерідко розтягується на кілька місяців.

Звичайно, слід розповісти і про пункт програми «Оновлення парку комунальної техніки». На оновлення техніки з міського бюджету виділяють мільйони. Однак закуповують на них не місцеві КрАЗи, а білоруські МАЗи. Окрім усього, неодноразово мали місце закупівлі за завищеними цінами. Часто мерію Кременчука звинувачували в тому, що вона чинить непатріотично. Тут варто зазначити: якби місто замовляло техніку виробництва КрАЗу, як це робилося за каденції міського голови Олега Бабаєва, надходження коштів у бюджет Кременчука значно збільшилися би за рахунок відрахувань заводу. Виставки комунальної техніки, які влаштовують у нас на День міста, якнайкраще показують, як команда Малецького «підтримує» кременчуцький автозавод і його працівників – мешканців міста. Вже не перший рік серед нових вантажних машин, які демонструють, можна нарахувати близько десятка «МАЗів» – і лише декілька «КрАЗів».

А тим часом на КрАЗі вже немає чим виплачувати людям зарплату. Придбання Малецьким кременчуцьких вантажівок врятувало б ситуацію.

Не виконав мер і обіцянки щодо рівномірного розвитку усіх мікрорайонів у рамках програми «Кременчук – місто без околиць». І хоча зараз у Крюків, Лашки та Петрівку поїхали тролейбуси, придбали їх у кредит. І місто вже не в змозі вчасно за транспорт розрахуватися. Про «достатню» кількість у цих районах банківських установ, якісних доріг та тротуарів – годі й говорити.

На посаду міського голови Кременчука у 2015 році Малецький балотувався від новоствореної містечкової партії «Поруч». У першому турі він набрав 21,4%, посівши перше місце. Друге тоді дісталося першому віце-меру Кременчука Віктору Калашнику (представнику Блоку Петра Порошенка «Солідарність») – його результат був 14,1%. Виборча кампанія між першим і другим туром відзначилася безкомпромісною боротьбою між кандидатами, зокрема між Малецьким і Калашником.

У 2020 році Малецький вже забув про партію «Поруч» і очолив міський осередок партії «За майбутнє», яку асоціюють з олігархом Ігорем Коломойським.

За 5 років у майновому стані нашого градоначальника змін майже не відбулося. Все майно записано на дружину Марину: будинок площею 73,2 кв. м, земельна ділянка на 472 кв. м. Сам же чиновник живе у материній квартирі.

Їздить на автомобілі AVEO TC58U 2008 року випуску, записаному на батька.

А ось зарплата очільника міста зросла суттєво. І це вам не 10, і навіть не 20 тис грн, а в рази більше. Були місяці, коли зарплата Малецького сягала майже 100 тис грн.

Замість післямови

Можна і далі перераховувати те, що не зробив мер Малецький за свою каденцію, адже обіцянки так і залишаться обіцянками, фантазіями, ілюзіями.

Обіцяв він також встановити відеокамери по місту і в робочому кабінеті міського голови, і дієво підтримувати Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків, і консолідувати УСІ політичні сили Кременчука для створення дорадчого органу міської влади...

Проте з впевненістю можна сказати, що навіть за виконаними пунктами ховаються підводні камені. Тролейбуси придбані у кредит, і платити за них нічим; квіточки висаджені, але труби у землі під ними гниють та лопаються щодня; комунальні автівки закуповуються втридорога...

Утім, слід віддати меру належне: він вміє красиво говорити і піаритися на подіях, замилюючи очі містянам. Проте кременчужани – люди розумні. Вони розуміють, що, де і як...

 

Марина Соловей

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися